Κατά το σχολικό έτος 2024-2025, στην Α’ Τάξη του Δημοτικού Σχολείου θα φοιτήσουν οι μαθητές/τριες που γεννήθηκαν από 1-1-2018 έως και 31-12-2018.

Οι εγγραφές διαρκούν από 1 Μαρτίου 2024 έως 20 Μαρτίου 2024.

Η προσέλευση για εγγραφή θα γίνεται από τις 13:15 έως τις 14:00.

• Παρακαλείσθε κατά την επίσκεψή σας να έχετε όλα τα απαραίτητα δικαιολογητικά και την ταυτότητά σας.

ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ  ΕΓΓΡΑΦΗΣ ΣΤΗΝ  Α΄ ΤΑΞΗ

• ΑΙΤΗΣΗ-ΔΗΛΩΣΗ Α΄ ΕΓΓΡΑΦΗΣ (Υπάρχει στο σχολείο).
  • ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΤΙΚΟ  ΓΕΝΝΗΣΕΩΣ (Τα πιστοποιητικά των παιδιών θα τα αναζητήσει το σχολείο αυτεπάγγελτα και ως εκ τούτου δε χρειάζεται να τα αναζητήσουν οι γονείς).
  • ΕΠΙΔΕΙΞΗ ΒΙΒΛΙΑΡΙΟΥ ΕΜΒΟΛΙΩΝ ή προσκόμιση άλλου στοιχείου, στο οποίο να φαίνεται ότι έγιναν τα προβλεπόμενα εμβόλια. Αν είναι δυνατόν, μαζί με το βιβλιάριο να υπάρχει και ένα φωτοαντίγραφο των σελίδων με τα πραγματοποιημένα εμβόλια.
  • ΑΤΟΜΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΥΓΕΙΑΣ ΜΑΘΗΤΟΥ (Α.Δ.Υ.Μ.) συμπληρωμένο (Καταρτίζεται και συμπληρώνεται από παιδιάτρους, γενικούς ιατρούς και σε ειδικές περιπτώσεις από παθολόγους).
  • ΑΠΟΔΕΙΚΤΙΚΑ  ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΤΟΠΟΥ  ΔΙΑΜΟΝΗΣ  [Πρόσφατο εκκαθαριστικό εφορίας ή μισθωτήριο οικίας ή λογαριασμός ΔΕΚΟ (σταθερού τηλεφώνου, ρεύματος ή αερίου) ή άλλο έγγραφο, προκειμένου οι μαθητές να εγγράφονται αποκλειστικά και μόνο στα όρια της σχολικής τους περιφέρειας].
  • ΒΕΒΑΙΩΣΗ ΦΟΙΤΗΣΗΣ ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟΥ (Θα προσκομιστεί από τον γονέα ή τον κηδεμόνα του/της μαθητή/τριας για την εγγραφή του/της στο δημοτικό).
  • ΒΕΒΑΙΩΣΗ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΗΣ ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟΥ [Eκδίδεται με τη λήξη του σχολικού έτους (14 Ιουνίου 2024) και διαβιβάζεται αυτεπάγγελτα από το Νηπιαγωγείο στο Δημοτικό Σχολείο εγγραφής του/της μαθητή/τριας].
  • Για την εγγραφή του παιδιού στο Ολοήμερο, απαιτείται:
  • Αίτηση-δήλωση του γονέα (Υπάρχει στο σχολείο – Δεν απαιτείται κανένα δικαιολογητικό).

*Προς διευκόλυνσή σας επισυνάπτουμε τα εξής: 1. Ανακοίνωση με τα απαραίτητα δικαιολογητικά, 2. Αίτηση-δήλωση εγγραφής, 3. Έντυπο Α.Δ.Υ.Μ., 4. Αίτηση για την  εγγραφή στο Ολοήμερο, 5. Τα όρια (σχολική περιφέρεια) του 1ου Δ. Σχ. Περαίας.

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ-ΕΓΓΡΑΦΗ Α΄ ΤΑΞΗΣ ΣΧ. ΕΤΟΥΣ 2024-2025

ΑΙΤΗΣΗ ΕΓΓΡΑΦΗΣ ΣΤΗΝ Α΄ΤΑΞΗ 2024-2025